SZKOLNE DNI STOP PRZEMOCY

Przez cały miesiąc listopad 2006r w naszym gimnazjum trwała akcja organizowana w ramach ogólnopolskiego Programu Stop Przemocy realizowanego przez Stowarzyszenie KARAN. Celem Dni STOP Przemocy było zapobieganie agresji i przemocy wśród dzieci i młodzieży, kreowanie pozytywnych wzorców zachowania oraz aktywizowanie dzieci i młodzież w prospołeczne zajęcia pozalekcyjne.
       W ramach akcji w szkole została przeprowadzona ankieta diagnozująca poczucie bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły oraz w jej najbliższym otoczeniu. Zorganizowano również konkurs plastyczny pod hasłem „ Bądź kreatywny, nie agresywny ”, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Reguły konkursy przedstawiały się następująco: na godzinach wychowawczych, plastyce ( technice) uczniowie indywidualnie przygotowywali projekty plakatu, po czym wspólnie z klasą wybierano najładniejszy, najbardziej pomysłowy projekt i wyznaczona grupa osób wieńczyła dzieło klasy.

Oto jak trwały prace przygotowawcze w klasie 3d oraz 3a

Projekty plakatu klasy 3a

A tak wyglądały już ostateczne prace konkursowe naszej młodzieży !!!

Prace zostały już wysłane do Stowarzyszenia KARAN w Warszawie , gdzie specjalnie do tego powołana komisja wybierze najładniejsze prace.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki J J

W ramach akcji Szkolne Dni STOP Przemocy odbyły się również zajęcia sportowe pod hasłem „ Bądź kreatywny, nie agresywny”  organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Na wstępie Pan Robert Rojak wygłosił krótką  pogadankę na temat zasad fair play i jej odzwierciedlenia nie tylko w sporcie, ale i  w życiu codziennym.

Później od słowa przeszliśmy w czyn!

Przeciąganie liny chłopcy- dziewczęta klasy 3e oraz 3f

Rozegrano również mecz piłki ręcznej

To jeszcze nie koniec akcji!!!

Na początku stycznia odbędą się pokazowe warsztaty Treningu Zastępowania Agresji dla liderów młodzieżowych.

Ufamy, iż refleksje tych Dni na długo pozostaną w naszej pamięci i w obliczu agresji zaowocują kreatywną postawą naszej młodzieży.

Autor: Małgorzata Suchanek