NA LEŚNEJ ŚCIEŻCE DYDAKTYCZNEJ

W dniu 16.10.2007r. uczniowie naszego gimnazjum z klas 2b i 2e uczestniczyli w zajęciach terenowych w Nadleśnictwie Turek. Zajęcia miały na celu zdobycie wiadomości z zakresu sadzenia i odnowy drzew, podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz wskazanie roli zadrzewienia i zalesienia dla środowiska. W ramach zajęć uczniowie zaliczyli pieszą ścieżkę dydaktyczną. Trasa ścieżki przebiegała malowniczym terenem pagórkowatym porośniętym lasem sosnowo – dębowym. Pracownik Nadleśnictwa na każdym punkcie dydaktycznym zapoznał uczniów z charakterystycznymi elementami flory i fauny lasu. Zapoznał też uczniów z pracą Nadleśnictwa szczególnie w zakresie działań leśnika. Czy wszyscy uczniowie dzięki tej lekcji pokochali przyrodę i nie będą niszczyć drzew? Może nie, ale jeśli zakiełkowało ziarno miłości do przyrody choć w kilku sercach, to już jest duży sukces. Składamy podziękowania Nadleśnictwu Turek za umożliwienie nam udziału w tych zajęciach. Zajęcia zorganizował zespół nauczycieli w składzie: mgr Irena Gierba, mgr Emilia Rybarska, mgr Agnieszka Jaszczura.