PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW

Tradycją w naszej szkole stało się półroczne podsumowanie osiągnięć naszych uczniów. Chcemy w ten sposób wyróżnić tych, którzy ciężko i solidnie pracują każdego dnia, warto to czynić gdyż nie wszyscy znamy,  akie osiągnięcia mają koledzy  i koleżanki  z naszej społeczności szkolnej,     a często ci uczniowie po porostu nie lubią rozgłosu i są bardzo skromni jak przystało na uczniów ks. Jana Twardowskiego.

Dzisiaj w pierwszej kolejności wyróżnimy tych, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Ich średnie są powyżej 4,7 są to:

• Karolina Nowak 4,75

• Beata Bartczak 4,9

• Nikola Szymanska 4,8

• Patrycja Wysocka 4,75

• Olga Domowicz 4,78

• Artur Nowak 4,9

• Karolina Bałdyka 5,1

• Karolina Kozłowska 5,1

• Kinga Kozioł 5,2

• Tomasz Janiak 4,9

• Karolina Bartczak 4,9

• Adam Pawlewski 4,75

• Julita Malesza 5,0

• Ewa Szustakowska 5,36

Nasza młodzież jest wszechstronnie utalentowana, a świadczą o tym osiągnięcia w konkursach recytatorskich, muzycznych, językowych, przedmiotowych i sportowych.

• II miejsce w Powiatowym konkursie wiedzy o USA, który odbył się w Słodkowie zajęła EWELINA KMITA
  • I miejsce w powiatowym konkursie „Bądź dobry w języku angielskim” zajęła drużyna, którą tworzyli nasi uczniowie: Ewelina Kmita, Artur Nowak i Kinga Kozioł
  • W części indywidualnej tego konkursu II miejsce zdobyła Kinga Kozioł, III miejsce Ewelina Kmita
  • II miejsce w festiwalu kolęd, pastorałek i piosenek zimowych zdobyła KAROLINA TROCHA
  • Główną nagrodę w VI powiatowym konkursie recytatorskim pod hasłem „ Twórczość Jana Pawła II” zdobyła NIKOLA SZYMAŃSKA

Czas na podsumowanie konkursów przedmiotowych

4 listopada 2010 roku nasi uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym "OLIMPUS".

Do konkursu przystąpiło z całego kraju 1580 uczniów z klas pierwszych, 1398 uczniów z klas drugich i 1391 uczniów z klas trzecich.

• Jakub Bartczak zajął 8 miejsce

• Adam Pawlewski zajął 8 miejsce

• Ewa Szustakowska zajęła 8 miejsce

• Mariusz Lipski zajął 9 miejsce

Uczniowie Ci otrzymali dyplom laureata

Wyróżnić należy również Karolinę Nowak, Karolinę Bałdykę, Michała Szczapa i Beatę Bartczak, którym niewiele zabrakło by również otrzymać dyplom  laureata.

W konkursach przedmiotowych na etapie rejonowym reprezentowali naszą szkołę następujący uczniowie:

• Geografia – Ewa Szustakowska

• Język polski - Ewa Szustakowska, Kinga Kozioł i Ewelina Kmita

• Historia- Karolina Bartczak, Jakub Bartczak i Tomasz Janiak

• Język angielski – Karolina Kozłowska i Ewelina Kmita

• Chemia - Ewa Szustakowska

• Matematyka – Paweł Marzal, Adam Pawlewski i Ewa Szustakowska

Zapraszamy do nas

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

• Ewa Szustakowska z języka polskiego, geografii i matematyki,

• Karolina Bartczak, Jakub Bartczak i Tomasz Janiak z historii.

Jeśli mówimy już o egzaminie gimnazjalnym, to na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy napisali egzamin próbny najlepiej w naszej szkole

Część humanistyczna

1. Ewa Szustakowska kl.3c

2. Ewelina Kmita kl. 3a45pk

Część matematyczno-przyrodnicza

1. Ewa Szustakowska kl.3c- 50 pkt

2. Adam Pawlewski kl.3b- 47 pkt

3. Mariusz Lipski kl.3a- 45 pkt

Egzamin z języka obcego nowożytnego

1. Ewelina Kmita kl.3a 46 pkt

2. Paulina Baranowska kl.3c46 pkt

3. Paweł Marzal kl.3e45 pkt

4. Ewa Szustakowska kl.3c- 45 pkt

5. Karolina Bartczak kl.3b- 45 pkt

Nasi sportowcy  mają następujące sukcesy

• III miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej chłopców

• III miejsce w finale powiatowym sztafetowych biegów przełajowych dziewcząt

Uczniowie brali udział w programie „ przez naukę pływania do kształtowania charakteru oraz troski o swoje ciało  i zdrowie.

W naszej szkole są uczniowie, na których można liczyć każdego dnia, są po porostu na 100% obecni na zajęciach, bowiem nie dopada ich choroba ani najmniejsze lenistwo. Są to:

Klasa 1a

• Magdalena Kopińska

Klasa 3c

• Paulina Kurzawa

W rankingu klas na najwyższą średnią:

• I miejsce zajęła klasa 3b -3,8

• II miejsce klasa 1c- 3.7

• III miejsce klasa 2d -3,6

Nasi uczniowie zajmują się również działalnością dobroczynną, wspierając bliźnich, angażują się w różne akcje pomagając potrzebującym

W minionym półroczu przygotowali:

• kartki pamiątkowe dla chorych,

• Wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i niepełnosprawnych

• Jasełka dla tych osób

• Zorganizowali zabawę sylwestrową

oraz we współpracy z gminnym ośrodkiem kultury byli organizatorami koncertu noworocznego i licytacji, której celem było zebranie środków dla działalności koła Caritas.

W okresie przedświątecznym uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Banku Żywności brali udział w akcji „Pogotowie św. Mikołaja”. Czterdziestu naszych wolontariuszy kwestowało w sklepach na terenie naszej gminy zbierając artykuły żywnościowe. Hojność mieszkańców przeszła nasze oczekiwania, dzięki zebranym artykułom 68 paczek trafiło do dzieci, sprawiając im wiele radości.

Dziękujemy wam wszystkim, za całe dobro, jakie czynicie, za to, że godnie reprezentujecie nasze gimnazjum w środowisku lokalnym, powiatowym i wojewódzkim, jesteście przecież jego wizytówką a naszą dumą. Dziękujemy, iż nie są gołosłowne sformułowania „to są uczniowie, od ks. Jana Twardowskiego”.

Opracowanie:

Zastępca Dyrektora Gimnazjum- mgr Małgorzata Grzymska