GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Kaliska 19; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

Konkurs „ Moja młodość -mój rozsądny wybór” rozstrzygnięty!!!

        W dniu 7 czerwca 2011r odbyła się czwarta już edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Substancjach Uzależniających „Moja młodość – mój rozsądny wybór”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa
i Gimnazjum Społeczne w Wyszynie, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Wyszynie.

         Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego stylu życia bez nałogów.

         Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyli się ze swoją świadomością i wiedzą na temat substancji odurzających. Musieli poradzić sobie z pytaniami: Czym są dopalacze?, Od kiedy w Polsce nikotynizm posiada status problemu patologicznego? Czy narkotyki możemy podzielić na miękkie i twarde?, Z czego składa się dym tytoniowy?. W sumie uczestnicy mieli do rozwiązania 24 pytania.

Z naszego gimnazjum do konkursu przystąpiły cztery uczennice klas drugich Anita Wachowska, Aleksandra Obrzut, Patrycja Łukiewicz oraz Dominika Spych. Zmagania były bardzo wyrównane, o czym świadczyły minimalne różnice w punktacji.

 Ostatecznie Anita Wachowska z kl. 2a zajęła III miejsce.

        Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie chętnych do pogłębiania swojej wiedzy o uzależnieniach i upowszechniania jej wśród swoich rówieśników.

 mgr Małgorzata Suchanek

 

 
  
  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając