Niech wygrają najlepsi…

Już  po raz czwarty obchodziliśmy ogólnopolskie święto pod hasłem
,,Dzień Szkoły bez Przemocy”. Również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w jego celebrowaniu. Dnia 10 czerwca z tej okazji odbył się mecz siatkówki: nauczyciele-uczniowie.
            Spotkanie to poprzedziła prelekcja pedagog pani Małgorzaty Suchanek na temat przemocy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali krótkiego i jednocześnie wyczerpującego przemówienia.

.

Około godziny 10.30 rozpoczął się długo przez wszystkich oczekiwany pojedynek
siatkarski. Do walki stanęły dwie drużyny. W skład pierwszej wchodzili nauczyciele uczący w naszej szkole:

• p. Edyta Cicha,

• p. Aneta Kaźmierczak,

• p. Małgorzata Grzymska,

• p. Waldemar Feliniak,

• p. Magdalena Wysocka,

• p. Wiesław Kulig,

• kapitan p. Bartłomiej Wiśniewski.

Drużyna przeciwna składała się z najbardziej wysportowanych uczniów naszego gimnazjum. Zespół ten tworzyli:

• Bartek Simiński,

• Mariusz Lipski,

• Patryk Poszwa,

• Albert Mizerkiewicz,

• Tomasz Darul,

• Dawid Cieśliński,

• Patryk Jabłoński.

Nad oprawą muzyczną czuwali: Dawid Bałdyka oraz Dawid Kostrzewa. Mecz odbył się na hali Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, pod czujnym okiem sędziego Bartka Świderskiego. Otwarcia spotkania, uroczystym serwem dokonała vice-dyrektor gimnazjum p. Małgorzata Grzymska. Już od wejścia zawodników na boisko kibice dzielnie dopingowali swoich faworytów.
        Na trybunach zasiadła niemal cała szkoła, by okrzykami zagrzać do walki obie drużyny. Rozgrywki rozpoczęła drużyna uczniów. Początek pojedynku przebiegał niekorzystnie dla naszych nauczycieli. Kolejne punkty zdobywali przeciwnicy, którzy nie chcieli „odpuścić” swoim opiekunom. Pierwszy set wygrała młodzież, pokonując belfrów 20:15.

Najbardziej aktywnym zawodnikiem z drużyny nauczycieli był p. Bartłomiej Wiśniewski. Uparcie walczył do samego końca. Starał się nadrabiać drobne błędy kolegów.  Kapitan motywował swoich zawodników do dalszej gry. Mile zaskoczył nas także p. Wiesław Kulig, który zdobył dla swoich przyjaciół kilka cennych punktów. Jednak  to nie przyczyniło się
 do wygrania meczu. Zawodnik ten niemal porażał nas swoimi świetnymi zagrywkami. Kibice od razu pokochali pana Wiesława. Nauczyciele nie tracili nadziei na zwycięstwo. W drugiej połowie meczu do drużyny nauczycieli dołączyła sama vice-dyrektor, pani Małgorzata Grzymska, która zastąpiła kontuzjowanego p. Waldemara Feliniaka.

Drużyna ta dzielnie walczyła do końca. Dwa razy udało im się nawet doprowadzić do remisu. Jednak pełni zapału i energii uczniowie szybko odrobili straty. Nie chcieli dać wygrać swoim opiekunom. Na uwagę zasługuje fakt, że mecz przebiegał w bardzo miłej atmosferze.

Uczniowie okazali się lepsi. Drugi set był porażką nauczycieli. Chłopcy wygrali go przewagą 6 punktów (14:20).  Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść uczniów. Czy nauczyciele będą domagali się rewanżu… ?