Narada Dyrektorów

szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

Dnia 24.03.2011r nasza szkoła miała zaszczyt gościć dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podległych Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura Konin czyli organizatora tego spotkania. Było to nie lada wyzwanie bowiem na naradę przybyło około stu osób/dyrektorów z powiatu tureckiego, kolskiego, konińskiego, słupeckiego.

Tematem narady były „ Innowacje pedagogiczne-dobre praktyki”.

Na początku spotkania głos zabrał Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając, który przedstawił sytuację oświaty w gminie. Pani Dyrektor Nina Lipert zapoznała uczestników narady z pracą naszego gimnazjum, realizowanymi projektami i osiągnięciami uczniów.

Podążając za tematem spotkania Pani Wicedyrektor Małgorzata Grzymska zaprezentowała nowinkę multimedialną, niedawno zakupioną na potrzeby naszej szkoły- tablicę interaktywną Onfinity, która zadziwiała swoją wielkością dłoni.

Merytoryczna część narady przedstawiała się następująco:

1.       Innowacje pedagogiczne – przepisy prawa, procedury, dokumentacja, przykłady dobrych praktyk.

2.       Wykorzystanie tablic interaktywnych w pracy z uczniami.

3.       Planowanie pracy z uwzględnieniem wyników egzaminów zewnętrznych.

4.       Procedury rejestracji szkół publicznych/przedszkoli, punktów i zespołów przedszkolnych.

5.       Zmiany w prawie oświatowym.

6.       Komunikaty, dyskusja, uwagi, wnioski.

Przerwę w naradzie uatrakcyjniał poczęstunek w postaci past kanapkowych przygotowanych na bazie naturalnych składników. Większość przepisów powstała* dzięki kreatywności uczniów przy okazji różnych działań prozdrowotnych.

W finale narady spotkała nas miła niespodzianka, bowiem otrzymaliśmy Certyfikat Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Radością i dumą napawały nas także wszystkie słowa podziwu i zadowolenia z organizacji narady kierowane pod adresem naszej szkoły przez przedstawicieli kuratorium i zgromadzonych gości.

Autor: mgr Małgorzata Suchanek