GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Kaliska 19; 62-710 Władysławów  tel. 63 278 80 59


 

        Europejski Dzień Języków Obcych!

 

      

                  Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych na dobre wpisały się już w kalendarz imprez w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie zatytułowane „Europa da się lubić”, które odbyło się w piątek, 24 września.                                                                                      

                  W rolę prowadzącej Moniki Richardson wcieliła się uczennica klasy 3 b Aleksandra Altman, która przywitała przybyłych do studia gości: Steffana Möllera – w tej roli wystąpił Artur Frankowski, Kevina Aistona- Albert Mizerkiewicz, Jacuelin Dene – Ewelina Kmita oraz Paulo Cotza -  odegranego przez Tomasza Janiaka.

  

                  Goście dyskutowali na temat korzyści płynących ze znajomości języków obcych, oraz skutecznych metodach opanowania danego języka.    

 

                  Atmosferę spotkania umilił występ  angielskiej gwiazdy Rhianny, w rolę której wcieliła się uczennica klasy 2 e- Kinga Wojtasik, która wykonała piosenkę „Umbrella”.

                  Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali trzy scenki,  którymi udowodnili, iż nieznajomość języka obcego może często okazać się kłopotliwa i uciążliwa. Kolejnym elementem programu był występ klasy 3 b, która w sposób bardzo obrazowy i zabawny przedstawiła ciekawostki związane z Niemcami. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali finałową piosenkę „Europo witaj nam...” Ideą tej uroczystości było zachęcenie do nauki języka obcego oraz ukazanie korzyści wynikających z jego znajomości. Uczniowie przypomnieli nam, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć i przekroczyć granice kulturowe.

 

        Opr. Aneta Kaźmierczak


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając