Ślubowanie klas pierwszych

Każdego roku uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie, także w tym roku szkolnym taka uroczystość miała miejsce    w dniu 10 listopada.

"Przyrzekamy wkroczyć w te mury z godnością i nie splamić się czynem niegodnym ucznia..."- brzmiały słowa ślubowania wypowiadane przez przedstawicieli poszczególnych klas I. Po czym przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Mateusz Czupryński, w imieniu kolegów i koleżanek z klas II i III  oznajmił: " cieszymy się ogromnie, że dołączyliście do grona naszej braci uczniowskiej".

W dalszej części uroczystości odbył się turniej klas pierwszych i walka o miano NAJDZIELNIEJSZEJ KLASY PIERWSZEJ.

Pod czujnym okiem jury ( w składzie: p. M. Rzymska, p. M. Suchanek, K. Majcherek,  K. Wieczorek) przedstawiciele poszczególnych klas pierwszych zmagali się  w następujących kategoriach:  1.- wykonanie plakatu reklamującego szkołę, 2.-propozycje mody szkolnej,           3.- konkurs łgarza, 4.- mini playback show, 5.-quiz szkolny, 6.- order uśmiechu, 7.- gimnastyka (przeciąganie liny) 8.- karmienie galaretką na czas.

Wszyscy bawili się wspaniale, a śmiech i głośny doping obserwujących  towarzyszył każdej konkurencji.

Jury miało sporo pracy przed podaniem ostatecznej punktacji, a więc w tym czasie zaprezentował się zespół instrumentalno-wokalny. Uczniowie klas I - przygotowani przez  p. Zydorkiewicza - wykonali kilka utworów muzycznych.

Zgodnie z werdyktem jury, na miano "Najdzielniejszej klasy pierwszej" zasłużyły sobie wszystkie klasy pierwsze, ale prym wiodła klasa      I A, zdobywając najwięcej punktów.

Po części oficjalnej uczniowie bawili się w dyskotece szkolnej.

Autor: mgr Urszula Wysocka