GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Kaliska 19; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

I ROCZNICA
TRAGEDII W SMOLEŃSKU

                   Dnia 8 kwietnia 2011 r. na 5 godzinie lekcyjnej w szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona I rocznicy tragedii w Smoleńsku.
                     Społeczność szkolna  minutą ciszy uczciła pamięć tragicznie poległych w katastrofie, podczas której delegacja w składzie: dyr. szkoły- mgr Nina Lipert, v-ce dyr. szkoły- mgr Małgorzata Grzymska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Mateusz Czupryński- złożyli kwiaty i zapalili znicz przed portretem tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej.
                      W dalszej części wszyscy obejrzeli fragment filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy, pokaz przygotowany na kanwie utworu "Modlitwa"- Bułata Okudżawy w wykonaniu Edyty Gepert, po czym występ uczniów przypominający wszystkim tamten tragiczny dzień.
   
                           Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły, mgr Nina Lipert, która wyraziła swój własny stosunek do tamtych wydarzeń nawiązując do przeżyć z czasów dzieciństwa oraz podziękowała za występ uczniom, a także za zorganizowanie akademii paniom: Irenie Gierba, Teresie Ratajczyk, Magdalenie Wysockiej.

Autor: mgr M. S. Zając


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając