SPOTKANIE Z BOKSEREM

O tym, że sporty walki w  tym przypadku boks,  znakom icie kształtują nie tylko sprawność fizyczną, ale głównie charakter, mogli dowiedzieć się uczniowie naszego gimnazjum.

17 Listopada gościliśmy na specjalnym treningu pokazowym pana Dariusza Kasprzaka,  wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski, trenera reprezentacji narodowej. Dodatkowo prywatnie pan Dariusz zna takich bokserów jak Dariusz Michalczewski, czy Andrzej Gołota co jeszcze bardziej potęgowało odczucie, że gościmy w naszej szkole osobę wyjątkową.

Trening rozpoczął się o godzinie 1430 i trwał 90 minut, uczestniczyło w nim około 40 chłopców oraz 10 dziewcząt. Podczas tych zajęć uczniowie mogli poznać specyfikę tego sportu. Poczuć na własnej skórze co to znaczy  trening bokserski. Wymaga on od zawodników, dyscypliny oraz mocnego charakteru. Pan Darek udzielił kilku ważnych porad jak należy się zachować w sytuacji kiedy, musimy się bronić. Jednak głównym przesłaniem treningu, było uświadomienie młodzieży, że wykorzystanie siły fizycznej powinno służyć nam do celów czysto sportowych oraz w obronie własnej.

Dzięki tym zajęciom, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych spraw na temat boksu, życia bokserów, a przede wszystkim, jak spożytkować nadmiar energii w sposób właściwy i dobry dla naszego zdrowia.

Autor: Bartłomiej Wiśniewski