GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Kaliska 19; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

„ Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”

   – to główna myśl uroczystości upamiętniającej 29 Rocznicę Ogłoszenia Stanu Wojennego w Polsce.

       W tym roku przebiegała ona  w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Oprócz typowych informacji historycznych na temat tamtych tragicznych wydarzeń, mogliśmy wysłuchać pieśni, które pozostają do dziś symbolami walki z „systemem”.            

       Uczniowie klas drugich: Przemek Sobczak i Agnieszka Gajdzińska w roli lektorów, którzy przypomnieli tragizm tamtego czasu.
        Podczas naszego spotkania odbył się Szkolny Konkurs Piosenki „13 grudnia 1981”, w którym wzięło udział sześcioro uczniów .   
   
 Jury w składzie: przewodnicząca – p. Nina Lipert oraz członkowie – p. Anna Darul, p. Dariusz Kowalczyk, Aleksandra Altman i Marta Dzikowska wyłonili laureatkę I miejsca.
Na zdjęciu jury konkursowe

 

         Zdobywczynią I miejsca okazała się Karolina Trocha z kl. 2a. Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymali: Aleksandra Obrzut z kl. 2b oraz Mateusz Czupryński z kl. 3e. Wiadomo, że konkurs rządzi się swoimi prawami, ale pozostałe uczestniczki konkursu (Kinga Wojtasik, Karolina Kranc i Julita Malesza) otrzymały ogromne i bardzo zasłużone brawa od publiczności oraz podziękowania wygłoszone przez p. Dyrektor Ninę Lipert, która zwróciła uwagę na  wysoki poziom prezentacji konkursowych.

 

         Z przyjemnością odnotowujemy też fakt, że gościliśmy dziś delegację młodzieży z Gimnazjum w Wyszynie. Mamy nadzieję, że to dobry początek naszej współpracy i szansa na nawiązanie bliższych relacji.

 

 

           

 

Mamy nadzieję, że takie uroczystości jak dzisiejsza, pozwolą nam pamiętać, że wolności nie dostajemy na zawsze. Trzeba ją szanować, pielęgnować i pamiętać o tych, dzięki którym możemy się nią cieszyć.
Uroczyste obchody przygotowały: mgr Teresa Ratajczyk, mgr Ewa Witaszczyk, mgr M. S. Zając

Tekst: mgr Ewa Witaszczyk

Fotografia: mgr M. S. Zając


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając