Światowy dzień zdrowia 2011 r.

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy światowy dzień dla zdrowia, a skoro zdrowie to i sport, który jest niezbędny dla harmonijnego rozwoju człowieka. W naszej szkole ten dzień przybrał szczególną formę. Kontynuując spotkania dla naszych uczniów ze sportowcami reprezentującymi różne konkurencje sportowe postanowiliśmy zaprosić przedstawiciela grupy tanecznej z Konina.   Wyjątkowego gościa, lidera grupy tanecznej Spontan, Marcina Wendta. „Liściu”, bo taki ma przydomek Marcin jest jednym z najlepszych tancerzy breakdance w Wielkopolsce, zwycięzca wielu konkursów ogólnopolskich. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 13.30 i trwały ponad 50 minut, w tym czasie poznaliśmy podstawowe pojęcia funkcjonujące w „świecie” breakdanca. Mogliśmy przeżyć na własnej skórze, co to znaczy wykonać spinup oraz inne figury taneczne. Tego typu zajęcia mają na celu przybliżyć naszym uczniom świat sportu, który jest niezwykle bogaty w formy ruchu, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Poprzez sportowy charakter światowego dnia dla zdrowia, jeszcze bardziej w naszych uczniach utrwaliło się hasło sport to zdrowie.

Autor: Bartosz Wiśniewski