Turniej ekologiczny

Ziemia to nasz dom – chrońmy ją

W dniu 13 maja 2011 roku odbył się turniej ekologiczny pod hasłem „Ziemia to nasz dom – chrońmy ją”.

Do udziału w turnieju wytypowano trzy drużyny: drużyna klas pierwszych, drużyna klas drugich
i drużyna klas trzecich.

Turniej był podsumowaniem działań ekologicznych w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole.

Podczas turnieju zostały przeprowadzone trzy konkurencje.

Pierwsza  polegała na rozwiązaniu rebusu i ułożeniu reklamy zachęcającej do oszczędzania energii.

Druga to praca plastyczna polegająca na wykonaniu plakatu propagującego  segregowanie śmieci.

Do udziału w tych konkurencjach losowo wytypowano po trzy osoby z każdej drużyny.

Trzecia konkurencja turnieju to ekologiczny tor przeszkód, w którym zmagało się sześciu zawodników, po dwóch z każdej drużyny.

W turnieju zwyciężyła drużyna reprezentująca klasy pierwsze.

Na zakończenie  Anita Wachowska uczennica klasy 2a  wyrecytowała wiersz o tematyce ekologicznej własnego autorstwa.

Turniej przygotowali i przeprowadzili:

Irena Gierba - nauczyciel chemii

Michał Krawiec - nauczyciel geografii.