W nagrodę– wycieczka

Po raz wtóry w naszym gimnazjum zorganizowano pierwszego czerwca Przegląd Twórczości Artystycznej Klas Pierwszych. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zaprezentować na szkolnej scenie – przed starszymi koleżankami i kolegami - swoje umiejętności i wszelakie zdolności, a jury wskazała zwycięzcę. Tym razem prym wiodła klasa 1a, która w nagrodę - wraz z laureatami z ubiegłego roku, tj. klasą 2a – pojechała na 1-dniową wycieczkę do Warszawy.

Atrakcji w stolicy nie brakowało, a zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Techniki. Ciekawość wzbudziła lekcja astronomii i fizyki w tamtejszym planetarium.

W samo południe wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. z okazji rocznicy urodzin naszego patrona, odprawianej w Kościele Sióstr Wizytek, gdzie ks. Jan Twardowski przez niemal półwiecze służył wiernym.

.

W towarzystwie przedstawicieli szkół imienniczek, przybyłych na uroczystości warszawskie z całej Polski, uczestniczyliśmy w odsłonięciu tablicy upamiętniającej skwer im. J. Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Pogoda sprzyjała, zatem udaliśmy się na spacer, m.in. przed Pałac Prezydenta, następnie na taras widokowy w sąsiedztwie Zamku Królewskiego, by przyjrzeć się z dala budowie stadionu narodowego, a potem na krótki odpoczynek w cieniu kawiarnianych parasoli u podnóża Kolumny Zygmunta.

W drodze powrotnej do autokaru bacznie przyglądaliśmy się warcie przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, by podziwiać nienaganną postawę skąpanych w słońcu żołnierzy reprezentacyjnych Wojska Polskiego.

Zapewne jeszcze wiele godzin można by zwiedzać stolicę, ale zadowoleni i usatysfakcjonowani wróciliśmy w rodzime strony.

Serdeczne podziękowania na ręce organizatorów składają uczniowie klas: 1a i 2a wraz z opiekunami.

mgr Małgorzata Grzymska