I wigilia w nowej szkole...

Tradycyjnie już  22 grudnia nasza społeczność szkolna zgromadziła się na spotkaniu opłatkowym.

.

Pierwszym punktem uroczy czystości były  jasełka, w  których historia betlejemska przeplatała się ze współczesnością. Dały nam dużo do myślenia o istocie  nadchodzących Świąt i ich duchowym wymiarze.

.

Mieliśmy też kolejną okazję, by podziwiać  umiejętności naszych młodych wykonawców.

.

Po krótkim spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Nina Lipert  a następnie zaproszeni goście:
ks. proboszcz A. Kaczmarek oraz przewodniczący Rady Rodziców p. J. Szczap.
Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród  w konkursach na najładniejszą kartkę świąteczną  i najpiękniejszy wystrój klasy. Laureatką pierwszego została Klaudia Uznańska, natomiast w drugim konkursie najlepsza okazała się klasa IIc, której wychowawcą jest p. M. Flis.
.

Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego  i pobłogosławieniu opłatka przez ks. Artura Kosierba  były życzenia, a potem wspólne kolędowanie.

Autor tekstu: mgr Ewa Nowak

Fotografia: Aneta Kaźmierczak