Wigilia' 2010

z osobami niepełnosprawnymi i samotnymi

W dniu 20 grudnia 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz opiekunami: ks. Arturem Kosierbem, p. Magdaleną Wysocką, p. Marią S. Zając włączyli się w spotkanie wigilijne dla osób niepełnosprawnych i samotnych Gminy Władysławów, które odbyło w Domu Rolnika w Russocicach.
   Najpierw była część oficjalna, podczas której głos zabrali: Wójt Gminy Władysławów p. Krzysztof Zając, ks. Artur Kosierb, potem była wspólna modlitwa.
           Dzielenie sie opłatkiem, to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestników tego spotkania.

Wszyscy mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru z Kalisza.
          Młodzież z gimnazjum zaprezentowała jasełkę w wersji współczesnej. Jako, że Pan Jezus przychodzi każdego roku na Ziemię, zastaje młodzież borykającą się z różnymi problemami związanymi z  czasem, w którym przyszło jej żyć. Tak też uczniowie uwypuklili problemy, które najczęściej trapią współczesną młodzież oraz jaki wpływ na ich rozwiązanie ma obecnie przyjęcie na świat Pana Jezusa.

Większość młodzieży biorącej udział w tym przedsięwzięciu, to członkowie Szkolnego Koła "Caritas" oraz klasy 3b. Takie spotkanie, to najlepsza lekcja integracji z drugim człowiekiem.