GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

   09.02.2012 r. mieliśmy okazję obejrzeć w naszej szkole spektakl pt." Bumerang" w wykonaniu aktorów z krakowskiej firmy artystycznej "Kurtyna". Z punktu widzenia profilaktyki poruszał on problem cyberprzemocy, osiągania satysfakcji z psychicznego dręczenia słabszych oraz problem picia alkoholu i jego skutków. Z bardziej ogólnej natomiast perspektywy można tu było znaleźć temat godności człowieka, jego prawa do prywatności i szacunku innych ludzi.

   Szantażowanie i poniżanie innych ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści, zdjęć czy amatorskich filmów często prowadzi do silnej depresji a nawet prób samobójczych. Niestety, zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej bardzo wyczulonej na problem akceptacji w grupie rówieśniczej.

   Spektakl przestrzegał także przed zawieraniem przypadkowych znajomości i przed tragicznymi w skautkach konsekwencjami wynikającymi nawet z jednorazowego upojenia alkoholowego. Podkreślał rolę szkoły oraz rodziców w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów.

    GALERIA ZDJĘĆ

Redakcja: mgr Ewa Nowak


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając