1 CZERWCA-DZIEŃ DZIECKA
1 CZERWCA -97 ROCZNICA URODZIN KS. JANA TWARDOWSKIEGO

Patron, który potrafił znaleźć piękno w zwykłej biedronce

Ksiądz – poeta Jan Twardowski przyszedł na świat w dzień szczególny – Dzień Dziecka.
Był człowiekiem ufnym, skromnym, szczerym. Postanowił zdobywać serca dzieci, czyli najbardziej wymagających czytelników.

Uroczystość z okazji DNIA PATRONA połączona z obchodami DNIA DZIECKA została zainaugurowana przemówieniem Pani wicedyrektor Małgorzaty Grzymskiej, która w swoim wystąpieniu nawiązała do życia i twórczości ks. Jana Twardowskiego, składając jednocześnie życzenia gimnazjalistom w tym szczególnym dla nich dniu jakim jest Dzień Dziecka.

W uroczystości uczestniczył  Sekretarz Gminy Pan Tomasz Rajczyk.

Coroczną tradycją Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie jest przegląd twórczości uczniów klas pierwszych tegoż gimnazjum. W związku z tym uczniowie  zaprezentowali  dorobek  poetycki ks. Jana Twardowskiego .

Podczas programu artystycznego klasy dokonały urzeczywistnienia  tytułów dzieł ks. Jana Twardowskiego:
klasa 1a - ,,Miłość za Bóg zapłać”,
klasa 1b - ,,Tajemnica modlitwy”,
klasa 1c - ,,Zaufałem drodze”, klasa 1d -,,Stale w kratkę”

Młodzież przedstawiła bardziej i mniej znane utwory, chcąc oddać ludzkie nadzieje, tęsknoty, sens życia i pracy.

Różnorodna tematyka, niezwykle ciekawe i ambitne interpretacje oraz ogromne zaangażowanie uczestników przeglądu artystycznego sprawiły, że emocje sięgały zenitu.

Jednogłośnie, jury w składzie: Pani Marzanna Kulig, Pani Urszula Maciejwska, Pani Agnieszka Majda, Pani Ewa Nowak, Pani Ewa Witaszczyk oraz uczennica klasy 3e Kinga Kozioł, zadecydowało, iż zwycięzcą tegorocznego przeglądu twórczości ks. Jana Twardowskiego zostanie klasa 1d.

Zwycięzcom gratulujemy!

Redakcja: mgr Urszula Maciejewska