GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

         26 września, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków , który od 2001 roku wpisany jest właśnie pod tą datą. Jak sama nazwa wskazuje jest to święto całej Europy a przede wszystkim języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy sobie jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.

         Ten dzień był również dobrym momentem na zaprezentowanie rezultatów projektu edukacyjnego „English outside the classroom” w postaci materiału filmowego odtworzonego dla całej społeczności szkolnej. W ramach tego projektu uczniowie klasy 3d wcielający się rolę angielskich turystów udali się z kamerą do różnych władysławowskich instytucji publicznych takich jak: poczta, bank czy urząd gminy, aby przekonać się jak przedstawia się znajomość języka angielskiego w tychże miejscach. Dodajmy, iż te działania nie miały na celu wytknięcia komuś nieznajomości języka angielskiego a jedynie popularyzacje nauki języka obcego.

          Następnie głos zabrała Pani dyrektor Nina Lipert, która również podkreśliła ogromną ważność nauki języków obcych oraz korzyści jakie płyną z ich znajomości.

          Na zakończenie uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać krótkie scenki kabaretowe w wykonaniu:

- Kamili Soleckiej, Patrycji Wysockiej, Magdaleny Popielarz i Katarzyny Sobczak ,które odegrały scenki w języku francuskim;

- Beaty Bartczak, Katarzyny Skoczylas, Nikoli Szymańskiej, Klaudii Uznańskiej oraz Jakuba Biadasiewicza, którzy zaprezentowali niemieckojęzyczną wersję „Królewny Śnieżki”;

- oraz Artura Nowaka i Przemysława Sobczaka w skeczu „Lekcja języka angielskiego”.

           Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zostało również przygotowane stoisko z materiałami dydaktycznymi (encyklopedie, książki, czasopisma anglojęzyczne, płyty itp.) mające na celu popularyzacje różnych metod nauki języka obcego.

.

 

Autor: mgr Aneta Kaźmierczak

 

  

  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając