GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

Dzień Edukacji Narodowej

i

 Ślubowanie Klas Pierwszych

 

           W czwartek 13 października 2011 roku społeczność Gimnazjum  im. ks. J. Twardowskiego we Władysławowie obchodziła podwójną uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Klas Pierwszych.

            Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor p. Nina Lipert wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz przekazała krótką relację z Międzynarodowej wizyty przedstawicieli różnych państw w Rydze, podczas której odbyła się wymiana doświadczeń dotycząca systemu oświaty w danym kraju i prezentacje poszczególnych szkół. Nauczyciele języków obcych odczytali życzenia dla szkoły od reprezentantów z Anglii, Francji, Walii, Włoch, Łotwy i Austrii. Po czym głos zabrał Sekretarz Gminy Władysławów p. T. Rajczyk, który w imieniu Wójta Gminy Władysławów przekazał nauczycielom życzenia. Po wszystkich wystąpieniach przyszła kolej na uczniów. Klasa IIIa zaprezentowała się w montażu słowno –muzycznym, podczas którego wyraziła wdzięczność Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie.   Przedstawiła także humorystyczną scenkę – parodię lekcji.

            Na koniec pierwszej części przewodnicząca Samorządu Szkolnego, w imieniu wszystkich uczniów gimnazjum, złożyła życzenia nauczycielom, a członkowie samorządu wręczyli kwiaty.          

            W dalszej części uroczystości po odśpiewaniu hymnu szkolnego, cztery oddziały klas pierwszych złożyły ślubowanie wobec całej społeczności gimnazjalnej, aby stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Zobowiązali się m.in. do: dbania o pozytywny wizerunek szkoły, wykorzystywania w pełni czasu przeznaczonego na naukę, dbania          o piękno mowy ojczystej, wspólne mienie i bezpieczeństwo oraz do przestrzegania zasad         i norm zachowania godnego ucznia gimnazjum. Tak oto wpisali się w poczet uczniów Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego we Władysławowie.

            Dyrektor szkoły życzyła „pierwszakom”, aby kolejny etap edukacji obfitował w nowe doświadczenia i przeżycia, a tekst przysięgi był mottem na całe życie. Samorząd Szkolny również powitał pierwszoklasistów i wręczył im długopisy, aby na egzaminie gimnazjalnym przyniósł im stuprocentowe wyniki.

          Aby rozluźnić atmosferę nowo pasowani zaprezentowali się w krótkich scenkach humorystycznych, a zabawa w dyskotece szkolnej była dopełnieniem radosnego dnia.

 

  Autor: mgr Agnieszka Majda

  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając