GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

"Zrób test na HIV"

          Dnia 1 grudnia 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyło się podsumowanie konkursu na ulotkę pod hasłem: "Zrób test na HIV".

          Wyróżnione zostały prace naszych uczennic- Anny Badowskiej i Aleksandry Taborek.

„Bądźmy zdrowi”

         W dniu 15 grudnia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „Bądźmy zdrowi”.

Przedmiotem konkursu plastycznego było wykonanie – plakatu na temat zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej skierowanego do osób młodych Konkurs skierowany by do młodzieży klas I, II i III szkół gimnazjalnych. Autorzy prac mają zachęcić młodych ludzi do zdrowego stylu życia, poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Celami konkursu były: wskazanie na sposoby unikania nadwagi, otyłość i chorób dietozależnych, zachęcenie do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych, wzrost poziomu świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Na etapie powiatowym konkurs skierowano do 14 szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa na etapie powiatowym przyznała I miejsce Jakubowi Szustakowskiemu z Gimnazjum we Władysławowie. II miejsce zajęła Nikola Badowska (Gimnazjum w Grzymiszewie), a III miejsce zajęły Andżelika Molka (Gimnazjum w Słodkowie) i Agata Binkiewicz (Gimnazjum SOSW w Turku).

Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali nagrody ufundowane przez WSSE w Poznaniu natomiast opiekunowie otrzymali podziękowania.

Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzką Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu, a przeprowadzony na ternie powiatu tureckiego przez pracowników sekcji oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE w Turku w ramach Projektu edukacyjnego PL0432 „Bądźmy zdrowi – wiemy, wiec działamy” którego celem jest profilaktyka nadwagi, otyłości i chorób dietozależnych poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

GALERIA ZDJĘĆ

  
   

 D. Kowalczyk- pedagog szkolny 

 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając