GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Kaliska 19; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

     "Jedz smacznie i zdrowo"

          WYRÓŻNIENIE DLA KLASY III A W II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PROGRAMU EDUKACYJNEGO „JEDZ SMACZNIE I ZDROWO”

         Praca Klasy 3a znalazła się pośród 20 wyróżnionych szkół w w kategorii „Plakat”. Na uczniów czekają wspaniałe zestawy kulinarne. To ogromne wyróżnienie, zwłaszcza, że w konkursie wzięło udział ponad 2500 prac konkursowych z całej Polski. GRATULUJEMY!!!

         Nasze gimnazjum wzięło udział w II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego “Jedz smacznie i zdrowo”, którego organizatorem jest marka WINIARY, a patronatem społecznym federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy sprawuje:
- Minister Edukacji Narodowej
- Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
- Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

 


Do programu przystąpiło 8 klas z naszego gimnazjum. Aby  zrealizować projekt szkoła otrzymała atrakcyjne materiały edukacyjne dla nauczycieli i młodzieży. Gimnazjaliści na godzinach wychowawczych poznali zasady racjonalnego żywienia, rolę poszczególnych składników pokarmowych, omówili reguły komponowania codziennego menu w zgodzie z zasadami zdrowego odżywiania. Nauczyciele edukowali uczniów także w zakresie przeciwdziałania marnowaniu żywności.  

          Klasa 3a wzięła udział w kolejnym etapie akcji WINIAR, czyli w ogólnopolskim konkursie w ramach programu „Jedz smacznie i zdrowo” którego zadaniem było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej lub filmowej. Miała ona promować cele programu, którymi są: zdrowe odżywianie, gotowanie, wspólne spożywanie posiłków i niemarnowanie pożywienia.
Uczennice klasy III a w składzie: Justyna Cieślińska i Anita Wachowska pod kierunkiem wychowawczyni – Agnieszki Majda wykonały plakat społeczny pt. "Droga do zdrowia".

          29 kwietnia na stronie programu pojawiła się informacja o zwycięzcach konkursu oraz o wyróżnionych. Klasie 3a raz jeszcze gratulujemy GRATULUJEMY!!! 

Działanie podjęte zostało w ramach realizacji programu "Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy".

 

  GALERIA ZDJĘĆ

Autor: Agnieszka Majda

   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając