GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

      

  Projekt „Patchwork 4”

29 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych na AIDS

(Memorial AIDS Day 2012)

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego wzięło udział w czwartej edycji ogólnopolskiego projektu „Patchwork 4”, która w tym roku odbyła się pod hasłem: „Getting to Zero – Dążymy do zera. Zero nowych infekcji HIV. Zero zgonów z powodu AIDS. Zero dyskryminacji”.

Patchwork jako symbol pamięci o osobach zmarłych na AIDS został zapoczątkowany w 1987 roku w USA przez Cleve'a Jones'a, który w ten sposób chciał uczcić pamięć po swoim przyjacielu zmarłym na AIDS Marvinie Feldmanie. Patchworki przez wiele lat stanowiły i nadal stanowią nieodłączny element wielu obchodów Memorial AIDS Day na całym świecie.

Każda z grup lub osób biorących udział w projekcie szyje swój własny element patchworku o wielkości 1x1 metr.

Uczennice Kamila Solecka z klasy III d, Patrycja Wysocka z klasy III d i Magdalena Łopata z klasy II d pod kierunkiem p. A. Majda przygotowały 2 Patchworki, które zostały wysłane do Warszawy, by stać się jedną z części „ zbiorowego” patchworku.
Gotowy patchwork został zaprezentowany na Placu Zamkowym w Warszawie, podczas centralnych obchodów Memorial AIDS Day, dnia 20-go maja 2012, o godzinie 16:00.

Organizatorem akcji jest zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy” które jest krajowym koordynatorem ogólnoświatowego programu International AIDS Candlelight Memorial realizowanego przez Global Health Council.

Akcja ta uzyskała patronat honorowy: Krajowego Centrum ds. AIDS (agendy Ministerstwa Zdrowia), Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

GALERIA ZDJĘĆ

  Redakcja: mgr Agnieszka Majda

  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając