GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

Światowy Dzień Zdrowia

             Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 52 lat 7 kwietnia -  w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W roku bieżącym obchodzony jest pod hasłem „Więcej zdrowia – więcej życia”,  zgodnie z tematem przewodnim  na rok 2012  „Starzenie się i zdrowie”.
            2 kwietnia 2012 r.,   z okazji obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA , mogliśmy wysłuchać wykładu i obejrzeć prezentację na temat: „  Jaki skład powinna mieć dieta, jakie produkty są szczególnie ważne dla zdrowia, jaka jest zawartość energetyczna      poszczególnych pokarmów, jak ważne jest spożywanie I i II śniadania oraz codzienna aktywność fizyczna”.  W nawiązaniu do hasła WHO zwrócono także uwagę, iż troska o zdrowie przez całe życie,  zwiększa szanse, by cieszyć się zdrowiem i produktywnością w późnym wieku.
Prezentację przeprowadził Jakub Antczak- dietetyk medyczny, któremu serdecznie dziękujemy.

            Przygotowano także gazetkę na korytarzu szkolnym przybliżającą tematykę „Starzenie się i zdrowie”.

            Drugim punktem Światowego Dnia Zdrowia, który miał mioejsce 4 kwietnia 2012r.                         w  ramach realizacji programu „Trzymaj formę” i „Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy”,   było przygotowanie stołu zdrowej żywności. Uczniowie mogli skosztować: chleb wlasnego wypieku  z domowymi konfiturami, napoje przygotowane z wody z miodem, cytryną i mięta, jogurty przygotowane na bazie zsiadłego mleka ze zmiksowanymi owocami, zdrowe i kolorowe sałatki oraz kanapki na ciemnym pieczywie. Promocję zdrowej i domowej żywności przygotowały uczennice pod opieką koordynatora promocji zdrowia – p. A. Majdy oraz p. M. Kulig - opiekunki szkolnego koła kulinarnego. Podziękowania składamy Radzie Rodziców,  dzięki której mogliśmy zakupić wszystkie potrzebne produkty.

 GALERIA ZDJĘĆ 

  Redakcja: mgr Agnieszka Majda
   
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając