GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

      

”Zrównoważona energia 
dla
wszystkich ludzi”.

 

W czwartek 17 maja w naszej szkole przypomnieliśmy wszystkim jak ważne jest dobro naszej  planety. Obchody Dnia Ziemi przebiegały w tym roku pod hasłem;” Zrównoważonej energii dla wszystkich ludzi”.  

 Z tej okazji przygotowano wystawki na temat alternatywnych źródeł energii  i nie tylko, ponieważ nadal bardzo aktualne są również inne problemy ekologiczne takie jak: segregacja odpadów, nielegalne wysypiska , problemy niedoboru wody czy zanieczyszczenie powietrza.

 Na trzeciej lekcji uczniowie klasy 2c i 3b zaprosili  do obejrzenia doświadczeń naukowych z dziedziny przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe doświadczenia np. Daria Ochocka i Nikola Bakalarska podłączały do prądu kiszonego ogórka. Aleksandra Obrzut, Magdalena Strzelecka i Emilia Kordylewska wykazywały  zawartość witaminy C w owocach. Kasia Mazur i Martyna Łączkowska wykazywały zawartość skrobi w produktach mięsnych. Beata Bartczak i Kasia Mazur pokazywały sposoby czyszczenia  srebra.  Ania Prusinowska i Marta Jaszczak prezentowały doświadczenia chemiczne, zaś Jakub Biadasiewicz  doświadczenia fizyczne. Można również było obejrzeć okazy skał prezentowane przez Marcina Trochę i Karola Bartczaka, jak również modele powstawania wydm pokazane przez Martę Dzikowską i Nikolę Szymańską.

Następnym etapem obchodów był marsz ekologiczny ulicami Władysławowa, w którym wzięli udział uczniowie klas 3b, 2c, 1d. Uczniowie nieśli przygotowane przez siebie transparenty z hasłami ekologicznymi. Na przedzie pochodu szli: przebrany za karton po mleku - Patryk Trocha z napisem „Śmieci segregujemy w zieleni żyjemy oraz  Paweł Szymczak jako karton po soku z napisem „Nie chcę leżeć w rowie, chcę dalej służyć tobie”. Maszerowała również torba foliowa, z napisem Nie pal śmieci chorują dzieci”, za którą przebrana była Olga Borowska.

 GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                              Mirosława Szrama

                                                                                                              Irena Gierba

 
  
  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając