GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

Spotkanie z pisarką MARTĄ FOX  
- autorką: powieści, opowiadań, poezji dla młodzieży i dorosłych.

                     Gminna Biblioteka Publiczna we Władysławowie  22.09.2011 r. zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Martą Fox.

         W spotkaniu wzięła udział młodzież z klas 2c, 2d, 3d, 3e  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie. Podczas spotkania uczniowie  mieli okazję poznać pisarkę, jej  pasje, zainteresowania. Pisarka przybliżyła swoje dzieciństwo oraz młodość. Mówiła o zamiłowaniu do książki oraz roli książki w życiu każdego człowieka.  

                  Część spotkania poświecona została bohaterom z  książek min.: ,,Agaton- Gagaton: jak pięknie być sobą”, ,,Firma Agaton- Gagaton: wypróbuj bez szorowania”, ,,Agaton- Gagaton, Paulina w orbicie kotów”, ,,Karolina XL”, ,,Iza Anoreczka „Iza Buntowniczka”, w których– jak sama twierdzi: ,,Z ogromną odwagą porusza sprawy płci oraz dojrzewania młodzieży”. 

                    Jej pisarstwo skupione jest wokół zagadnień, które wymagają rewizji postawy życiowej, podjęcia odpowiedzialności za własne decyzje. Żywym słowem dotarła do serc gimnazjalistów, którzy słuchali ją z wielkim zainteresowaniem. Rozbawiała młodzież  śmiesznymi anegdotami z  życia swoich wnuków .

                    Pani Marta Fox wręczyła również nagrodę  dla jednego z uczniów, za odwagę w zadaniu pierwszego pytania, otwierającego dyskusję, w której  to odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez innych uczestników. 

Po 90 minutowym spotkaniu  można było nabyć książki pisarki, w których zostały złożone autografy.

 

Autor: mgr Urszula Maciejewska

 
  
  
   
 
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając