GIMNAZJUM
im. ks. Jana Twardowskiego

ul. Jagiellońska 1b; 62-710 Władysławów  tel. 63 300 10 55


 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2012

        
     Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange.

W NASZEJ SZKOLE

         Od godziny 1035 na każdej przerwie 7 lutego 2012 r. obok pracowni komputerowej gromadzili się uczniowie naszego gimnazjum. Mieli tam możliwość nie tylko obejrzenia filmów ale też poznania adresów, pod które mogą się zgłaszać w przypadku gdyby przemoc dotknęła kogoś z ich otoczenia bądź ich samych.

Na ekranie pojawiały się hasła:

„NIGDY NIE UFAJ NOWO POZNANYM OSOBOM PRZEZ INTERNET”,

„CYBERPRZEMOC TO TEŻ PRZEMOC”,

"CYBERPRZEMOC TO TY MOŻESZ TO PRZERWAĆ”,

Możesz sobie pomóc:

http://www.helpline.org.pl

         Filmy cieszyły się dużym powodzeniem. Uczniowie podczas projekcji wykazali się wielką dojrzałością. Ich postawa świadczyła o tym, że zdają sobie doskonale sprawę z wagi problemu oraz, że nie przeszliby obojętnie wobec pokrzywdzonych.

         Projekcje filmów edukacyjnych na temat cyberprzemocy przygotowali dla uczniów: pedagog szkoły p. Dariusz Kowalczyk, nauczyciel informatyki p. Maria Zając przy współpracy z p. Michałem Krawcem.

GALERIA ZDJĘĆ

  Redakcja: M. S. Zając

   
 


Liczniki

 
 
 
Administrator strony: mgr Maria Sławomira Zając