94 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Czy wiesz, ilu Polaków oddało życie, abyś Ty mógł żyć w wolnej Polsce?..."

Dnia 9 listopada 2012 r. po pierwszej godzinie lekcyjnej społeczność naszej szkoły miała przyjemność obejrzeć spektakl słowno- muzyczny w wykonaniu klasy 2d i 2c.

Uczniowie wprowadzili w nastrój tamtych dni prezentując okolicznościowy pokaz multimedialny, po którym były wiersze, piosenki patriotyczne- jakże bliskie sercu każdego Polaka. Dodatkowym aspektem dodającym atrakcyjności występowi była piękna scenografia oraz stroje, w których występowali uczniowie.

Ten ważny dla nas dzień został przedstawiony też w kontekście globalnym (Kanada, USA). Spektakl został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego p. Pameli Pawlińskiej.

Redakcja: mgr Maria S. Zając

11 listopada 2012 r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie miało zaszczyt gościć w swoich murach mieszkańców  naszej gminy, którzy postanowili uczcić 94 Rocznicę Odzyskania Niepodległości– święto jakże ważne dla wszystkich Polaków.

Z tej okazji młodzież przygotowała część artystyczną, w której słowo „Ojczyzna” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Uczniowie, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania,  z wielkim zaangażowaniem wyśpiewali  „… Dziś Ojczyzna jest w potrzebie, czeka ciebie, wierzy w Ciebie. Liczy na twą pomoc dziś Ojczyzna twa…”  Oby nie były to puste słowa, które przeminą wraz z echem obchodów Święta Niepodległości.

Pozostaje tylko wierzyć, że ziarno patriotyzmu, które zasiewamy w tych młodych ludziach, przyniesie kiedyś owoce, a słowa „ …To tutaj wrosłem po wieków wiek drzewem, którego nie złamiesz…” będą im towarzyszyły przez całe dorosłe życie.

Uczniowie biorący udział w występie to:

1. Olga Radecka kl. 1c

2. Justyna Urzędowska kl. 1c

3. Marta Wojdak kl. 1c

4. Klaudia Robak kl.2b

5. Izabela Kaczmarska kl. 2d

6. Olga Napierała kl. 2d

7. Beata Bartczak kl. 3c

8. Karolina Nowak kl. 3d

9. Klaudia Uznańska kl. 3a

10. Jakub Biadasiewicz kl. 3c

Uroczystość przygotowały panie: Irena Gierba, Teresa Kozłowska, Teresa Ratajczyk, Ewa Witaszczyk i Mirosława Szrama.

Redakcja: mgr Ewa Witaszczyk