IV PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ KLAS PIERWSZYCH

3 czerwca, w rocznicę urodzin naszego patrona, ks. Jana Twardowskiego odbył się już IV Przegląd Twórczości Artystycznej Klas Pierwszych. Wszystkie przedstawienia oparte były na twórczości autora "Znaków ufności", a ideą przyświecającą ich przygotowaniu była przede wszystkim popularyzacja sylwetki patrona wśród uczniów naszej szkoły.

W tym roku pierwszoklasiści starali się pokazać sylwetkę ks. Jana głównie jako piewcę radości, której źródłem jest piękno świata, spontanicznej, "nie wyuczonej na lekcjach religii" wiary, niezbędnej jak powietrze nadziei oraz miłości, która stanowi cały sens naszego życia. Kierując się tym przesłaniem klasa 1a zaprezentowała spektakl pt. "Radość z życia wzięta", 1b "Uczymy się wiary", klasa 1c "Nadzieja umiera ostatnia", natomiast klasę 1d mogliśmy oglądać w przedstawieniu pt. "Bliżej nieba".

Zmagania naszych najmłodszych gimnazjalistów oceniała komisja w składzie: p. Anna Jońska- Choinka, p. Urszula Wysocka, p. Magdalena Wysocka.

W ogłoszonym werdykcie pochwalono wszystkie klasy za spontaniczność, emocjonalne zaangażowanie, szczerość i naturalność przekazu. Były też słowa krytyki, w których zwrócono uwagę na zbytnią statyczność przedstawień i nieco ograniczony repertuar scenicznych środków wyrazu.

Zwycięzcą Przeglądu okazała się klasa 1c, która w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Warszawy wraz z ubiegłorocznymi laureatami pierwszej nagrody, czyli obecną klasą 2d. Wyjazd już wkrótce, bo 21 czerwca bieżącego roku.  Gratulujemy!

Redakcja: mgr Ewa Nowak