„Poetae Nascuntur Oratores Fiunt”

XI  POWIATOWY KONKURS  RECYTATORSKI POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ 08.05.2014 r.

POWRÓT DO PRACOWNI JĘZYKÓW OBCYCH

Już po raz jedenasty nasze gimnazjum stało się na chwilę centrum poezji obcojęzycznej, do którego licznie przybyli uczniowie z 7 gimnazjów powiatu tureckiego wraz z opiekunami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wśród zaproszonych gości mieliśmy zaszczyt powitać zastępcę wójta Gminy we Władysławowie- Pana Piotra Szewczyńskiego oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Turku - Pana Henryka Trocha. Warto nadmienić, iż obie instytucje od samego początku wspierają organizatorów w realizacji tego przedsięwzięcia. Organizatorami tego konkursu są nauczyciele języków obcych : p. Aleksandra Lubik, p. Anna Darul, p. Aneta Kaźmierczak, p. Roksana Kulig oraz p. Renata Derdzińska. Idee i cele, jakie przyświecały organizacji tego konkursu, to popularyzacja poezji obcojęzycznej, propagowanie pięknego, żywego słowa, zachęcenie uczniów do systematycznej pracy nad językiem obcym, wyłonienie talentów językowych i oczywiście nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli. Uczniowie recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Oceniani byli pod kontem wymowy, intonacji i ogólnego wrażenia artystycznego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i językowych. Jury w składzie: Krzysztof Pilarczyk, Katarzyna Jurkiewicz, Monika Sobieraj, Monika Dziamara- Olejniczak, Halina Olek oraz Elżbieta Kaczmarek, przyznało następujące nagrody:

z języka francuskiego:

I– Marta Kałuża z Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

z języka niemieckiego:

I  Oliwia Markiewicz z Gimnazjum w Malanowie

Olga Napierała z Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

Aleksandra Werkowska z Gimnazjum w Tuliszkowie

wyróżnienie – Julia Łuczak z Gimnazjum w Tuliszkowie

z języka angielskiego:

Inga Dawicka z Gimnazjum nr 1 w Turku

Karina Strzelińska z Gimnazjum nr 1 w Turku

Aleksandra Płuciennik z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie

wyróżnienie – Olga Napierała Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

z języka rosyjskiego:

I  Andżelika Arent z  im. K. K. Baczyńskiego w Grzymiszewie

Aleksandra Płuciennik  z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie

Wiktoria Baranowska z Gimnazjum w Włodkowie

wyróżnienie: Szymon Radzik z Gimnazjum nr 2 w Turku

Nagrody wręczyli: Pan Krzysztof Pilarczyk- przewodniczący jury, Pani Anna Jońska- Choinka- dyrektor Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie oraz Pan Henryk Trocha.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować za wsparcie finansowe:

Starostwu Powiatowemu w Turku

Wójtowi Gminy Władysławów

Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy U. G.  we Władysławowie

Panu Krzysztofowi Ogrodowczykowi

Panu Tomaszowi Goździkiewiczowi