Spotkania zawodoznawcze

Spotkania zawodoznawcze uczniów z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.
Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie mieli możliwość poznania specyfiki wybranych profesji, uczestnicząc w spotkaniach zawodoznawczych.
Była to już kolejna akcja zawodoznawcza w naszej szkole, mająca na celu przybliżenie młodzieży szkolnej charakterystyki poszczególnych zawodów, a tym samym pomoc w wyborze przyszłej pracy.

Podczas tych spotkań nasi uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielem danej profesji i tak gościliśmy między innymi:

• strażaka– Wiesława Kałużnego komendanta Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie;

• żołnierza– chor. rez. Roberta Borowczyka z Jednostki Specjalnej Komandosów w Lublińcu;

• policjanta- asp. szt. Dariusza Jasiakiewicza Komendanta Komisariatu Policji w Tuliszkowie;

• leśnika– mgr inż. Klaudię Maciejewską z Nadleśnictwa Turek;

• prawnika– mgr Leszka Wiatraka;

• fryzjera– Marzenę Darabasz pracującą w Salonie fryzjersko – kosmetycznym Mariola Śliwka w Kole;

• wizażystkę – mgr Joannę Pyster - Okupną Specjalistę ds. kreowania wizerunku.

Uczniowie gimnazjum dowiedzieli się, jakie wymagania stawia się przed pracownikami w danym zawodzie, jakie są możliwości zdobycia wykształcenia i awansowania. Usłyszeli o blaskach i cieniach pracy w tych trudnych i odpowiedzialnych zawodach.
Uczniowie uczestniczący w tych spotkaniach otrzymują wsparcie ze strony szkoły w realizacji aspiracji edukacyjnych oraz świadomym wyborze dalszej ścieżki kształcenia i kariery.

Redakcja: mgr Beata Modrzejewska