Potentaci soku

PREORIENTACJA

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprosił uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego do udziału w turnieju gry "Potentaci soku", opracowanej specjalnie na potrzeby projektu "Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej". Gra planszowa "Potentaci soku" w prosty sposób wprowadza dzieci i młodzież w zawiłe arkana świata biznesu i finansów, w swoich założeniach ma stymulować w uczniach rozwój cech koniecznych do bycia przedsiębiorczym.

Turniej zorganizowano 26.03.2014 r. w Poznaniu  dla 40 dwuosobowych drużyn uczniowskich, które pochodziły  z 20 gimnazjów i 20 szkół podstawowych z każdego subregionu województwa wielkopolskiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 2D Anna Ziętek i Marlena Sylwestrzak oraz  pani Emilia Rybarska. Po dwóch wyczerpujących rundach , wielu przemyśleniach, strategii, którą wybrały oraz dzięki wiedzy z zakresu biznesu Ania i Marlena wywalczyły II miejsce.  Gratuluje dziewczętom i mam nadzieję, że przedsiębiorczość i kreatywność polubi więcej uczniów naszej szkoły.

Redakcja: mgr Emilia Rybarska