w przeddzień Wszystkich Świętych

Członkowie Samorządu Szkolnego postanowili w ubiegłym roku zaopiekować się tymi grobami, o których nikt już nie pamięta. Dlatego przez cały rok staraliśmy się odwiedzać cmentarz, zapalać znicze i modlić się za tych, którzy spoczywają w nieznanych mogiłach.

Podobnie jak członkowie CARITAS wybraliśmy się w tym okresie, poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, aby nieco gruntowniej posprzątać opuszczone miejsca. Mamy nadzieję, że
w przyszłym roku połączymy siły i wybierzemy się na cmentarz w Russocicach wspólnie.

A póki co zachęcamy wszystkich do tego, aby zatroszczyli się o zaniedbane groby, które znajdują się w sąsiedztwie grobów naszych bliskich. Zapalenie świeczki czy krótka modlitwa, to taki prosty gest..... A my– chrześcijanie– wiemy jak jest on ważny i potrzebny tym, którzy sami nie mogą już sobie pomóc.

Opracowanie: mgr Ewa Witaszczyk