DWA ŚWIATY

Tegoroczne obchody Dnia STOP Używkom poświęcone były problematyce uzależnień od mass mediów. Spotkanie w dniu 30.03.2016r rozpoczął mł. asp. Krzysztof Bukowiecki z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który przybliżył zgromadzonym tematykę cyberprzemocy.
W swoim wystąpieniu starał się uświadomić dzieciom i młodzieży jak należy zachowywać się w sieci, jakie środki ostrożności podejmować by nie paść ofiarą złodzieja, hejtera czy pedofila.

Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia było wystąpienie tureckiej grupy PAT pod kierunkiem p. Joanny Frygi. Spektakl „Dwa Światy” opowiada historię ludzi, którzy zostali zniewoleni przez świat wirtualny i nie dostrzegają problemów świata realnego oraz tych, którzy padli ofiarą cyberprzemocy w Internecie i jakie konsekwencje z tego wyniknęły.

Redakcja: mgr Małgorzata Suchanek