I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu

Zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna, znakowanie produktów żywnościowych, prawa konsumenta, błędy żywieniowe to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu, który 11 maja 2016r odbył się w naszej szkole.

Do rywalizacji przystąpiło 21 uczestników ze szkół gimnazjalnych powiatu tureckiego, a wśród nich uczniowie:

1. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie
  2. Gimnazjum w Słodkowie
  3. Zespołu Szkół w Tuliszkowie
  4. Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Grzymiszewie
  5. Gimnazjum Społeczne w Wyszynie
  6. Gimnazjum nr.2 im. Mikołaja Kopernika w Turku
  7. Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół we Władysławowie.

Po uroczystym otwarciu konkursu przez p. Annę Kowalczyk– zastępcę dyrektora Zespołu Szkół we Władysławowie i grupę mażoretek uczestnicy przystąpili do części pisemnej konkursu, na którą składało się 30 pytań z zakresu edukacji zdrowotnej wynikającej z podstawy programowej kształcenia ogólnego, poszerzonej o treści programu „Trzymaj Formę” oraz „Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: p. Kamila Frątczak i p. Karolina Błaszczyk z Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, p. Anna Jońska-Choinka i p. Emilia Rybarska z Zespołu Szkół we Władysławowie.

Nie obyło się bez ustnej dogrywki dwóch uczniów Gimnazjum z Malanowa.

Ostatecznie wyniki I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu przedstawiają się następująco:

• I miejsce zajęła Oliwia Dembińska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanow

• II miejsce zdobyła Dominika Karolewska z Gimnazjum w Malanowie

• Laureatem III miejsca został Krystian Mielcarek także z Gimnazjum w Malanowie.

Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Władysławów, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku, Firma „KUPIEC” z Paprotni, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, którym składamy serdeczne podziękowania.

Podczas uroczystości, oprócz rywalizacji konkursowej uczestnicy i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć pokaz mażoretek, wysłuchać występu szkolnych wokalistek: Marty Kałuża i Anny Knebel, zgłębić swoją wiedzę na temat cukrów, skosztować zdrowych przekąsek, a także zintegrować się z pozostałymi uczniami podczas tańca belgijskiego.

Myślę, że konkurs spełnił swoją funkcję edukacyjno-profilaktyczną i na stałe wpisze się w harmonogram naszych działań prozdrowotnych.

zobacz fotorelację na

Redakcja: mgr Małgorzata Suchanek