Mistrzostwa Powiatu Tureckiego

w Lekkiej Atletyce Gimnazjów

We wtorek, 26 kwietnia 2016r. na stadionie przy Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Lekkiej Atletyce Gimnazjów.

Zawody otworzył Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk.

Pamiątkowe dyplomy i gratulacje najlepszej trójce w każdej konkurencji wręczali znakomici sportowcy: rekordzista Polski w biegu na 2000 metrów z przeszkodami i drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Europy w biegach przełajowych Hubert Pokrop oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i czwarty zawodnik Mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Tomasz Szymkowiak.

I miejsca wywalczyli:

• Karolina Kołata-  80 m ppł– 12, 79

• Anna Staszak– 200m ppł– 35,14

• Jakub Kalinowski– 110m ppł– 15,61

• Adrian Lipski– 200m ppł– 32,13

• Jakub Misiek– rzut oszczepem-  35,15

• sztafeta szwedzka dziewcząt– 2:38,57

• sztafeta szwedzka chłopców– 2:18,20

II miejsca zdobyli:

• Norbert Szewczyk– 110m ppł– 20,16

• Rafał Kołata– 200m ppł-  32,25

• Patryk Ryczyński– pchnięcie kulą– 10,16

III miejsca wywalczyli:

• Anna Nejman- 200m ppł– 42,75

• sztafeta 4x100 metrów chłopców– 53,96

Naszą szkołę godnie reprezentowali także:

Marta Kałuża, Daria Majda, Weronika Klimas, Wiktoria Walkowska, Kinga Pieczyńska, Weronika Deszcz, Anna Spławska, Oliwia Kaszuba, Ola Wojdak, Gabriela Synenko, Agata Adamek, Oriana Pławińska, Patrycja Radoszewska, Maciej Michalak, Krystian Drabina, Tobiasz Połatyński, Bartosz Kotoński, Norbert Koligat, Kacper Jesiołowski, Mikołaj Górski, Jakub Klanowski, Jakub Łężak, Wiktor Pietrzak, Krzysztof Kubasik.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za mobilizację startową a medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Wielkopolski w LA w Pile.

Redakcja: mgr Agnieszka Majda