Wycieczka do Berlina

W środę  14 grudnia  uczniowie  klas 2a,2c,3a,3b,1c uczestniczyli w wycieczce  do Berlina. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią Niemiec i odwiedzenie najciekawszych zabytków miasta. Po dotarciu na miejsce uczniowie zaczęli zwiedzanie od największego  na świecie cylindrycznego  akwarium z wodą morską, z siedzibą w hotelu Radisson Blu w berlińskiej dzielnicy Mitte. Potem zwiedzali Katedrę Berlińską. Stamtąd udali sie na zwiedzanie Bramy Branderburskiej i Muru Berlińskiego, które wywarły na nich ogromne wrażenie.  Kolejnym punktem wycieczki był  Gmach Reichstagu– siedziba Bundestagu. Pod koniec udaliśmy  się  do Niemieckiego Muzeum Techniki, a ostatnim punktem wycieczki był Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wycieczka była bardzo ciekawa i wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

więcej zdjęć na FANPAGE szkoły

Redakcja: Weronika Jesiołowska