Dzień Dziecka :)

1 czerwca to dla naszego gimnazjum święto wyjątkowe, bo podwójne. Poza tradycyjnym i obchodzonym

na całym świecie Dniem Dziecka społeczność naszej szkoły celebruje urodziny patrona- ks. Jana Twardowskiego. Taki dzień wymaga wyjątkowej oprawy i wszyscy starają się, żeby taką właśnie miał.  Nie inaczej  było w tym roku.
Od samego rana w szkole czuć było wątkową atmosferę. Zajęcia dydaktyczne zastąpiliśmy wydarzeniami artystycznymi.

W pierwszej części naszych uroczystości  przedstawiciele poszczególnych klas wspominali ks. Jana, recytując  poezję oraz przedstawiając prezentacje multimedialne, przybliżające  jego postać. Był to czas zadumy, refleksji, wspomnień…..

Po nim przyszedł czas na rozrywkę. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, wyłoniło Talent Roku 2016/2017. Poziom był naprawdę wysoki. Na scenie pojawili się: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, kabareciarze, plastycy a także mistrz warcabów. Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, ale udało się ustalić werdykt. Główna nagroda przypadła perkusistce- Weronice Grzelak z kl. 3c, która w brawurowy sposób wykonała utwór rockowej grupy Bon Jovi. Pierwsze wyróżnienie wywalczyła wokalistka– Nikola Wojdak (również kl. 3c), która pięknie zaśpiewała piosenkę Agnieszki Osieckiej pt. „Miasteczko Cud”. Były jeszcze wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursowe szranki stanęli również przedstawiciele szkoły podstawowej i zaprezentowali się wspaniale. Duże brawa należą się kl. 3c gimnazjum, która miała aż czworo swoich reprezentantów.

Bardzo miłym akcentem była wspólna zabawa uczniów i nauczycieli podczas oczekiwania na wyniki konkursu. Wszyscy świetnie się bawili. I chyba o to właśnie chodzi , bo jak powiedział kiedyś Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. A przecież każdy z nas ma w sobie choćby odrobinę dziecka. I życzmy sobie, żeby to się nigdy nie zmieniło.

Redakcja: Ewa Witaszczyk