XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

Dnia 24 maja 2017r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej, w którym wzięło udział 37 uczniów z gimnazjów powiatu tureckiego. Uczestnicy recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych gimnazjum we Władysławowie: p. Izabelę Ujazdowską, p. Anetę Kaźmierczak, p. Annę Darul, p. Roksanę Kulig i panią Aleksandrę Lubik oraz Urząd Gminy we Władysławowie. Natomiast celami konkursu były: popularyzacja poezji obcojęzycznej, propagowanie pięknego, żywego słowa, zachęcenie uczniów do systematycznej pracy nad językiem obcym, wyłonienie talentów językowych, a także nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli.

Jury w składzie: p. Krzysztof Pilarczyk, p. Monika Sobieraj, p. Renata Derdzińska i p. Halina Olek przyznało następujące nagrody:

z języka angielskiego:

I miejsce- Julia Bączyk z Gimnazjum nr 1 w Turku

II miejsce- Oliwia Zając z Zespołu Szkół w Przykonie

III miejsce- Marta Nowak z Gimnazjum w Słodkowie

Wyróżnienie: Martyna Napierała z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

z języka niemieckiego:

I miejsce - Aleksandra Grabarczyk z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

II miejsce - Martyna Napierała z   Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

III miejsce - Aleksandra Stefaniak z Gimnazjum nr 1 w Turku

z języka rosyjskiego:

I miejsce- Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Słodkowie

Wyróżnienie- Sancja Potasińska z Gimnazjum w Słodkowie

z języka francuskiego:

I miejsce: Patrycja Radoszewska z  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

Nagrody wręczyli przewodniczący jury, pan Krzysztof Pilarczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół we Władysławowie, pani Urszula Maciejewska.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować za wsparcie finansowe:

- Wójtowi Gminy Władysławów Panu Krzysztofowi Zającowi,

- Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy U. G.  we Władysławowie,

- Pani Alinie Bartosik-Wilińskiej,

- Siłowni KMS-Active w Turku,