Porusz wyobraźnię

„Wiersze i bajki niosą Wam dzieci”

Nasza szkoła od stycznia realizuje innowację pedagogiczną pod wyżej wymienionym tytułem. W ramach tego przedsięwzięcia podejmowane są różne działania czytelniczo- literackie mające pobudzić małych poetów i pisarzy do tworzenia własnych wierszy i bajek. Odbywają się cykliczne spotkania- warsztaty literackie, dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pisarką, wkrótce odbędzie się kolejne takie spotkanie. Efektem jest dość duży zbiór wierszy autorstwa dzieci o różnej bliskiej im sercu tematyce.

W tym tygodniu w ramach tej innowacji uczniowie gimnazjum prezentowali bajki francuskie, gry i zabawy integracyjne w których z wielką radością uczestniczyły dzieci z grupy zerowej oraz pierwszoklasiści. Takie spotkania są okazją do integracji oraz utwierdzenia się w przekonaniu

„że czytanie rozwija nie tylko wyobraźnię,

ale łączy również pokolenia…”

Redakcja: Iwona Kasprzak