Akademia Młodego Studenta

W dniu 18.05.2017r. uczniowie klasy 2a i 3c w ramach innowacji pedagogicznej ”Uzależnieni od zdrowia” uczestniczyli w Akademii Młodego Studenta PWSZ Konin. Na uczelni powitał nas Dziekan WKFiOZ p. dr Janusz Kwieciński. Następnie wysłuchaliśmy wykładu p. dr Agnieszka  Saran– Jagodzińskiej–  „Rola wapnia i witaminy D w żywieniu młodzieży”. Kolejny wykład to „Cukier– ukryty zabójca człowieka”, który przedstawił nam p. dr Krzysztof Dziedzic. W przerwie czekały na nas zdrowe kanapki, owoce i soki. Ostatnim punktem akademii była wizyta w centrum porad dietetycznych. Tam każdy z uczestników mógł zmierzyć poziom „tłuszczyku” w swoim ciele, sprawdzić skład swojego ciała i uzyskać profesjonalną poradę dietetyka. Tę część prowadziły studentki III roku Dietetyki pod czujnym okiem p. mgr Ewy Grabarczyk– Szewczyk. Była to dla nas cenna lekcja zdrowego stylu życia.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty Młodego Studenta.

Serdecznie dziękujemy PWSZ w Koninie za interesujące wykłady i życzliwe przyjęcie.

Redakcja: Agnieszka Majda, Małgorzata Suchanek