Spotkanie z Panem Januszem Taborkiem

5 stycznia 2017 r. w ramach projektu „Władysławów miejscem trzech kultur” w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Januszem Taborkiem. Pan doktor przygotował dla nas prezentację, która jest streszczenie historii  Władysławowa. Rozpoczynając spotkanie nasz wykładowca uświadomił uczniów, że Władysławów ma już 290 lat! Potem kolejno dowiedzieliśmy się  najpierw o założycielu miasta– Władysławie Kretkowskim, następnie o kulturze niemieckiej tj. skąd przybyli osadnicy, czym się zajmowali czy jakiego byli wyznania. Zgłębiliśmy również ich kulturę i oświatę. Później zapoznaliśmy się z dokładnym opisem miasteczka pochodzącym z 1794 r. kiedy to Władysławów był pod pruskim zaborem. Na końcu dowiedzieliśmy się jakie kultura niemiecka pozostawiła ślady w naszej gminie (nie tylko w postaci budynków czy cmentarza są to również nazwiska i nazwy własne). W ramach podziękowania za podarowany nam czas pan Taborek otrzymał od uczennic bukiet kwiatów.

więcej zdjęć na Facebook

Redakcja: Aleksandra Sylwestrzak