Pielgrzymka klas gimnazjalnych do Lichenia

Dnia 4.X.2017r. uczniowie III klas gimnazjalnych z naszej szkoły modlili się  w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w ramach dorocznej pielgrzymki.

Młodzi ludzie w licheńskiej świątyni gromadzili się już od rana. Przed rozpoczęciem Mszy św. istniała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Do młodych ludzi przemówił ks. Jakub Bartczak  znany z tego, iż ewangelizuje w rytm muzyki hip-hop. Kapłan podzielił się świadectwem spotkania żywego Boga w swoim życiu oraz  zachęcał do pójścia za Jezusem, pomimo trudności, które się pojawią.

Na zakończenie Mszy św. słowo do młodzieży skierował bp Mering. Dziękując za przybycie i wspólną modlitwę powiedział, że przyszłość Kościoła znajduje się w sercach młodzieży, także tej zgromadzonej w licheńskiej bazylice.

Redakcja: Marzanna Kulig