Charytatywny Koncert Kolęd „Dla Kingi”

„… Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.  Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń. I za tą pomocną dłoń z całego serca dziękujemy”- mówiła Pani Żaneta Misiek składając podziękowania wszystkim, którzy okazali wielkie serce córce Kindze i przybyli  18 grudnia 2016r do kościoła p. w. Św. Józefa Robotnika w Kunach na koncert kolęd, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kunach i Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego z Zespołu  Szkół we Władysławowie.

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś", „Mario, czy Ty wiesz?", "Gdy śliczna Panna", „Przybieżeli do Betlejem” to tylko niektóre z zaprezentowanych przez uczniów i absolwentów kolędy i pastorałki. A wśród wykonawców usłyszeliśmy: Alę Knychalską, Rafała Berlińskiego, Marcina Marszała, Olę Sylwestrzak, Wiktorię Bojanowską, Olę Lewandowską, Darię Grzelak, Asię Knebel, Martynę Napierała, Orianę Pławińską, Izę Walczyńską, Nikolę Wojdak, Dżesikę Gólczynską, Klaudię Uznańską, Paulinę Witaszczyk, Olgę Napierała, Martę Kałuża,  zespół „9 Melodyjek”, Gabrysię Pawlak, Mateusza Skubiszewskiego, Olę Wojdak, Wiktorię Janiak oraz Krystiana Andrzejewskiego w roli prowadzącego.  W finale koncertu zabrzmiała kolęda „Przekażmy sobie znak pokoju" w wykonaniu wszystkich uczestników koncertu.

Akcja charytatywna, którego zwieńczeniem był koncert kolęd rozpoczęła się już w listopadzie, kiedy to odbył się kiermasz ozdób choinkowych przygotowywanych przez rodziców z Kun, uczniów gimnazjum i wielu innych życzliwych osób. Kolejny miał miejsce 6 grudnia b.r w Szkole Podstawowej w Kunach. Wszystko to dla 5 letniej Kingi Misiek, która urodziła się z opóźnionym rozwojem psychoruchowym i choruje na autyzm. Dochód z akcji ma wesprzeć finansowo dziewczynkę i jej rodziców w codziennej rehabilitacji. W sumie dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać kwotę 10.400 zł.

W imieniu organizatorów i rodziny Kingi za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.

Redakcja: Małgorzata Suchanek