„SHOW” na wywiadówce profilaktycznej

Jak co roku w listopadzie w naszej szkole odbywa się wywiadówka profilaktyczna. Tematem spotkania z rodzicami w dniu 17.11.2016r był konsumpcyjny tryb życia, konflikty w grupach równieśniczych i pułapki marketingowego traktowania życia przez nastolatków. Historia Klaudii, która pod wpływem środowiska, reklam, mediów, a także rodziców, poddaje się uzależnieniu, mocno przemawia do widzów. Główna bohaterka, chcąc sprostać oczekiwaniom otoczenia, upada. Z wartościowej, pozytywnej dziewczyny, staje się bezdusznym wytworem popkultury.

Uczniowie kl. 2a i 2c, którzy wystąpili w spektaklu „Show” aktorsko poradzili sobie z wyznaczonymi rolami.

Przedstawienie było jednocześnie inauguracją wprowadzonej w gimnazjum innowacji pedagogicznej „Uzależnieni od zdrowia”, której głównym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej.

Redakcja: Małgorzata Suchanek